Wydawnictwa o tematyce astronomicznej,
astronautycznej i… Fromborku

Poniższa lista zawiera kompletny wykaz książek, czasopism i broszur o szeroko rozumianej tematyce astronomicznej, astronautycznej i pokrewnych, znajdujących się w moim posiadaniu. Książki reprezentują wszelkie stopnie trudności, od przeznaczonych dla dzieci i zupełnych laików, przez pozycje typowo popularyzatorskie, skierowane dla szerokiego kręgu czytelników, po specjalistyczne wydawnictwa akademickie. Podzieliłem je na kilka kategorii, w każdej z nich poszczególne pozycje ułożone są od wydanych najwcześniej do najmłodszych. Całkiem spora biblioteczka, nieprawdaż? :)

Po namyśle dodałem również listę będących w moim posiadaniu publikacji o moim ukochanym miejscu na Ziemi — Fromborku, który też jest przecież nierozerwalnie związany z historią astronomii. Niektóre z książek można pobrać w wersji elektronicznej!

Książki popularnonaukowe, poradniki, albumy i inne

Podręczniki, tablice, kalendarze, roczniki

Atlasy nieba

Wydawnictwa obcojęzyczne (inne niż atlasy)

Czasopisma

Broszury, foldery itp.

Publikacje o Fromborku (więcej…)

Poza wyżej wymienionymi wydawnictwami posiadam jeszcze kilkanaście kserokopii artykułów z różnych czasopism (głównie "Uranii"), poświęconych przede wszystkim metodom obserwacji astronomicznych (gwiazdy zmienne, komety, planety) oraz algorytmom obliczeniowym.

[ Astronomia | Strona główna | Informacje techniczne | Nowości | Mapa strony | PGP ]

Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2010


© 1999–2017 by Tomasz Lewicki

Dobra strona!

Creative Commons Spam Poison Valid XHTML Valid CSS2 Kubuntu PageRank