Kilka interesujących odnośników

Wybór całkowicie dowolny i subiektywny,
a przede wszystkim NIEPEŁNY

FROMBORK I OKOLICE

Strona Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku — poczytaj o Fromborku z nieco innego źródła
Strona Andrzeja Pilskiego — szefa fromborskiego planetarium, jednego z najbardziej znanych w Polsce kolekcjonerów meteorytów, członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych zajmujących się meteorytami i meteorytyką
Strona Fromborka — informacje dla turystów i przedsiębiorców. Znajdziesz tam także historię Fromborka, kalendarium życia Mikołaja Kopernika, rozkład połączeń komunikacyjnych, informacje o noclegach, forum dyskusyjne, najświeższe informacje o tym, "co we Fromborku piszczy" i inne… Ciekawa strona!
Oficjalna strona Fromborka — informacje Urzędu Miasta, polecam m.in. wirtualny spacer po Fromborku
Port we Fromborku — wyczerpujące informacje na temat fromborskiego portu i całego akwenu Zalewu Wiślanego. POlecam nie tylko żeglarzom!
Strona Stanisława Kuprjaniuka, znajomego przewodnika po Fromborku i okolicach. Dużo ciekawych opisów i mnóstwo urokliwych zdjęć. Z pewnością warto odwiedzić i zatrzymać się dłużej!
Mapa Fromborka
Pierwsza i druga strona o zabytkowych kapliczkach na Warmii. Wbrew pozorom nie są to dwa adresy jednej witryny, chociaż obie strony zostały stworzone przez tego samego autora — Stanisława Kuprjaniuka. Polecam!

ASTRONOMIA, ASTRONAUTYKA, METEOROLOGIA

Polska strona programu VT-2004 polegającego na wspólnej obserwacji przejścia Wenus na tle tarczy Słońca 8 czerwca 2004 r. Brałem udział w tym programie!
AstroNET — duży polski portal astronomiczny. Warto odwiedzić!
Astronomia.pl — j.w. Też warty odwiedzin!
Planetarium.pl — serwis poświęcony polskim planetariom
Strona Instytutu Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego
Strona Szymona Kozłowskiego — astronomia, astrofotografia, obserwacje, meteoryty, dużo zdjęć — tak można najkrócej opisać tę stronę (Szymek studiował astrofizykę komputerową w Zielonej Górze, zrobił doktorat w obserwatorium radioastronomicznym Jodrell Bank w Wlk. Brytanii, obecnie pracuje na Uniwersytecie Stanowym Ohio w USA)
Fred Espenak's Eclipse Home Page — wspaniała strona poświęcona zaćmieniom (najlepsza, jaką znam w Sieci, a odwiedziłem ich dziesiątki)
Satelity — jeśli chcesz wiedzieć, kiedy można z Twojego miejsca zamieszkania zobaczyć na niebie międzynarodową stację orbitalną albo inne satelity — odwiedź tę stronę! Jeśli chcesz zobaczyć obiekt wielokrotnie jaśniejszy od najjaśniejszych gwiazd — satelitę systemu IRIDIUM — wejdź i podaj swoje współrzędne!
Serwer NASA z tysiącami zdjęć
Astronomiczne zdjęcie dnia
Prognoza pogody dla Polski — ZDECYDOWANIE warto zajrzeć! Dokładne mapy opadów (z rozróżnieniem śniegu i deszczu oraz wielkością opadu w milimetrach), zachmurzenia (z podziałem na piętra chmur!), ciśnienia, wiatru, wilgotności powietrza, mgły i in. Według mnie najlepsza strona meteorologiczna w Sieci dla obszaru naszego kraju!

LINUX, OPEN SOURCE i FREE SOFTWARE, KOMPUTERY

openSUSE — używana przeze mnie obecnie dystrybucja Linuksa. openSUSE jest tworzoną przez tzw. społeczność dystrybucją bazującą na komercyjnej wersji systemu — wspieranej przez firmę Novell dystrybucji SUSE Linux
jakilinux.org — jeśli zastanawiasz się, czy zmienić system operacyjny z rodziny Windows na którąś z licznych dystrybucji Linuksa — ta strona pomoże Ci w dokonaniu wyboru. Poza tym spora porcja informacji o Linuksie
KDE — znakomite środowisko graficzne dla Linuksa z ogromnym wparciem ze strony społeczności. Używam go!
7th Guard — serwis z informacjami ze świata wolnego oprogramowania
Hacking — polski serwis poświęcony bezpieczeństwu informatycznemu
hack.pl — jeszcze jeden serwis o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa komputerowego

[ Strona główna | Informacje techniczne | Nowości | Mapa strony | PGP ]

Ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2009


© 1999–2018 by Tomasz Lewicki

Dobra strona!

Creative Commons Spam Poison Valid XHTML Valid CSS2 Kubuntu PageRank